Születési dátum: Kecskemét, 2002. december 31.
Legjobb eredmény: szakítás 70 kg; lökés: 91kg; összetett 161kg,
Országos csúcstartó U15; U17 és U20 korcsoportban
Egyesület: Kecskeméti TE
Edző: Bálint Csaba

Mottó: Nagyon szeretek edzeni, volt, hogy megkérdezték, hogy “nem unalmas csak a súlyokat emelgetni folyamatosa?”. Én erre azt válaszoltam, hogy dehogyis ez nem csak abból áll, hogy oda megyek es felemelem a súlyt. A folyamatos izgalom, az adrenalin edzés közben is, hogy minél jobb legyek, a folyamatos fejlődés mind kilogramm téren, mind technikai formában.

„A bátyám által kezdtem el a súlyemelést 2013 januárjában, 10 évesen, amikor egyszer elkísértem edzésre. Nagyon tetszett, amit láttam, jó volt a hangulat az edzésen, az edző is szimpatikus volt, így én is elkezdtem súlyemelő edzésre járni.”

Az első években játékos edzések voltak, a sportág alapjait, technikáját sajátítottam el. Versenyeken is a gyakorlatok kivitelezését pontozták, nem a súly nagysága volt a lényeg, így óvták az egészségünket.

A komoly munka tizenhárom éves koromtól (serdülő korosztálytól) kezdődött, mikor a versenyeken már a súly nagysága is számított, és ez alapján rangsorolták a versenyzőket a súlycsoportokban.

Egyre többet edzettem, aminek meg lett az eredménye, korosztályos bajnoki címek mellett, a magyar válogatott tagjaként tizennégy évesen kijutottam az U15 Európabajnokságra, ahol 48 kg-os súlycsoportban ötödik helyen végeztem.

Ez a verseny még jobban inspirált. Többet és többet akartam.

2017-ben is kijutottam az U15 Európabajnokságra, ami nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, hiszen 8. helyen végeztem.

2018-ban az ifjúsági olimpiai kvalifikációs U17 Európabajnokságon hatodik helyezést sikerült elérnem 53 kg-os súlycsoportban és részese voltam az olimpiai kvótát nyert magyar csapatnak, több országos csúcsot hagyva magam mögött.

Az eredményeim alapján a 2018. évi Ifjúsági Olimpián Argentínában én képviseltem Magyarországot női súlyemelésben. Hihetetlen érzés volt, mikor letettem az olimpiai esküt a többi fiatal sportolóval együtt. Buenos Airesben fantasztikus volt a hangulat, a csapat, az olimpiai falu, a verseny, minden csodálatos volt. Ifjúsági Olimpián 53 kg-os súlycsoportban 157kg-os teljesítménnyel sikerült negyedik helyen végeznem megjavítva az országos csúcsot.

Az elmúlt év eredmények alapján 2018-ban Kecskemét város „Legjobb női utánpótlás sportolója”, valamint a Magyar Súlyemelő Szövetség értékelése alapján az „Év utánpótláskorú versenyzője” díjat kaptam.

2019 márciusában Ifjúsági Világbajnokságon Las Vegasban hetedik helyezést értem el. Az eredményeim alapján 16 évesen sikerült bekerülnöm a felnőtt olimpiai keretbe és részt veszek az olimpiai kvalifikáció versenysorozatban (Felnőtt EB 18. hely, Junior EB 9. hely Naim Suleymanoglu Világkupa 5. hely).

Köszönöm Kecskemét városnak, hogy a támogatásukkal segítenek megvalósítani célkitűzésemet, hogy felnőtt Olimpián képviseljem hazámat és szülővárosomat Kecskemétet.